Curs valutar BNR azi 22 Septembrie 2020 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 22 Septembrie 2020. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.85900.00070000000000014
TRYNoua lira turceasca0.5413-0.00090000000000001
UAHHryvna ucraineana0.14690.00090000000000001
BRLRealul brazilian0.7647-0.00019999999999998
CADDolarul canadian3.1101-0.0072000000000001
CHFFranc elvetian4.51830.0126
CNYRenminbi-ul chinezesc0.61030.0022
CZKCoroana ceheasca0.1793-0.0013
DKKCoroana daneza0.65290
EGPLira egipteana0.2623-0.0005
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.85900.00070000000000014
GBPLira sterlina5.2910-0.0026999999999999
HRKKuna Croata0.6441-0.00019999999999998
HUF100 Forinti maghiari1.34190.0034000000000001
INRRupia indiana0.05630.0003
JPY100 Yeni japonezi3.96040.0015999999999998
KRW100 Woni sud-coreeni0.35630.0021
MDLLeul moldovenesc0.24740.00070000000000001
MXNPeso-ul mexican0.19370.0012
NOKCoroana norvegiana0.4436-0.0043
NZDDolarul neo-zeelandez2.7598-0.0106
PLNZlotul polonez1.0781-0.0063
RSDDinarul sarbesc0.04130
RUBRubla ruseaasca0.05450.0005
SEKCoroana suedeza0.46700
THB0.13200
AUDDolarul australian0.5413-0.00090000000000001
BGNLeva bulgareasca0.14690.00090000000000001
USDDolar american4.14040.018
XAUGramul de aur253.3349-2.4627
XDRDST5.83790.0129
ZARRandul sud-african0.2471-0.0017
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre