Curs valutar BNR azi 28 Mai 2020 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 28 Mai 2020. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.8421-0.0011000000000001
TRYNoua lira turceasca0.6466-0.0035000000000001
UAHHryvna ucraineana0.16350.00020000000000001
BRLRealul brazilian0.83390.0097999999999999
CADDolarul canadian3.1935-0.0125
CHFFranc elvetian4.5368-0.0067999999999993
CNYRenminbi-ul chinezesc0.6145-0.0014999999999999
CZKCoroana ceheasca0.17940.00029999999999999
DKKCoroana daneza0.64950.00019999999999998
EGPLira egipteana0.2777-0.00040000000000001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.8421-0.0011000000000001
GBPLira sterlina5.3915-0.0387
HRKKuna Croata0.6379-0.00029999999999997
HUF100 Forinti maghiari1.3853-0.0024
INRRupia indiana0.0580-0.0002
JPY100 Yeni japonezi4.0827-0.0084999999999997
KRW100 Woni sud-coreeni0.3547-0.0023
MDLLeul moldovenesc0.2484-0.0012
MXNPeso-ul mexican0.1966-0.0019
NOKCoroana norvegiana0.4446-0.0017
NZDDolarul neo-zeelandez2.7214-0.019
PLNZlotul polonez1.09570.0026999999999999
RSDDinarul sarbesc0.04120
RUBRubla ruseaasca0.0619-0.00020000000000001
SEKCoroana suedeza0.4583-0.00080000000000002
THB0.1381-0.00020000000000001
AUDDolarul australian0.6466-0.0035000000000001
BGNLeva bulgareasca0.16350.00020000000000001
USDDolar american4.3983-0.0070000000000006
XAUGramul de aur243.74832.0211
XDRDST6.0090-0.0103
ZARRandul sud-african0.2523-0.00039999999999996
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre