Curs valutar BNR

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real la toate monedele de schimb cu grafic de evolutie la toate monezile de schimb in raport cu leul romanesc.

Istoric curs valutar BNR

Curs valutar BNR azi 02 Decembrie 2016 pentru toate monedele

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.5125-0.0037
UAHHryvna ucraineana0.1630-0.0035
USDDolar american4.2393-0.0223
BRLRealul brazilian1.1854-0.0675
CADDolarul canadian3.18670.0184
CHFFranc elvetian4.1887-0.0103
CNYRenminbi-ul chinezesc0.6154-0.0024
CZKCoroana ceheasca0.1668-0.0002
DKKCoroana daneza0.6065-0.0005
EGPLira egipteana0.23780.0001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.5125-0.0037
GBPLira sterlina5.34750.0365
HRKKuna Croata0.5979-0.0011
HUF100 Forinti maghiari1.4356-0.0159
INRRupia indiana0.06210
JPY100 Yeni japonezi3.7224-0.064
KRW100 Woni sud-coreeni0.3614-0.0022
MDLLeul moldovenesc0.2096-0.0004
MXNPeso-ul mexican0.2034-0.0028
NOKCoroana norvegiana0.50260.0049
NZDDolarul neo-zeelandez3.0056-0.0176
PLNZlotul polonez1.0045-0.016
RSDDinarul sarbesc0.0366-0.0001
RUBRubla ruseaasca0.06600.0005
SEKCoroana suedeza0.4599-0.0025
TRYNoua lira turceasca1.2003-0.0455
AUDDolarul australian0.1630-0.0035
BGNLeva bulgareasca4.2393-0.0223
XAUGramul de aur159.7210-3.0378
XDRDST5.7432-0.0214
ZARRandul sud-african0.3000-0.0057