Curs valutar BNR azi 19 Octombrie 2018 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 19 Octombrie 2018. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.66690.0011000000000001
TRYNoua lira turceasca0.7209-0.0074
UAHHryvna ucraineana0.14470.00020000000000001
BRLRealul brazilian1.0953-0.0028000000000001
CADDolarul canadian3.12290.0158
CHFFranc elvetian4.09360.0167
CNYRenminbi-ul chinezesc0.58800.0043
CZKCoroana ceheasca0.1803-0.00020000000000001
DKKCoroana daneza0.62560.00020000000000009
EGPLira egipteana0.22750.0014
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.66690.0011000000000001
GBPLira sterlina5.3090-0.0011999999999999
HRKKuna Croata0.6282-0.00060000000000004
HUF100 Forinti maghiari1.4425-0.0069000000000001
INRRupia indiana0.05550.0004
JPY100 Yeni japonezi3.62670.0286
KRW100 Woni sud-coreeni0.35980.0026
MDLLeul moldovenesc0.23870.00070000000000001
MXNPeso-ul mexican0.2131-0.0013
NOKCoroana norvegiana0.49370.00060000000000004
NZDDolarul neo-zeelandez2.68310.0222
PLNZlotul polonez1.0844-0.0024
RSDDinarul sarbesc0.03940
RUBRubla ruseaasca0.06200.0002
SEKCoroana suedeza0.4512-0.00080000000000002
THB0.12490.00069999999999999
AUDDolarul australian0.7209-0.0074
BGNLeva bulgareasca0.14470.00020000000000001
USDDolar american4.07610.026800000000001
XAUGramul de aur160.99531.6866
XDRDST5.66530.0237
ZARRandul sud-african0.2832-0.0017
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre