Curs valutar BNR azi 03 Iulie 2020 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 03 Iulie 2020. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.83780.0058999999999996
TRYNoua lira turceasca0.62840.0042
UAHHryvna ucraineana0.15920.0017
BRLRealul brazilian0.8038-0.0013000000000001
CADDolarul canadian3.17360.0247
CHFFranc elvetian4.55220.0146
CNYRenminbi-ul chinezesc0.60960.0037
CZKCoroana ceheasca0.1815-0.00010000000000002
DKKCoroana daneza0.64920.00070000000000003
EGPLira egipteana0.26730.0018
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.83780.0058999999999996
GBPLira sterlina5.35980.0019999999999998
HRKKuna Croata0.64000.001
HUF100 Forinti maghiari1.37680.0045999999999999
INRRupia indiana0.05770.0005
JPY100 Yeni japonezi4.00800.0228
KRW100 Woni sud-coreeni0.35910.0021
MDLLeul moldovenesc0.2489-0.0021
MXNPeso-ul mexican0.19120.0018
NOKCoroana norvegiana0.4522-0.00059999999999999
NZDDolarul neo-zeelandez2.80800.0193
PLNZlotul polonez1.08210.00029999999999997
RSDDinarul sarbesc0.04110
RUBRubla ruseaasca0.0607-0.00020000000000001
SEKCoroana suedeza0.4623-0.00020000000000003
THB0.13840.00070000000000001
AUDDolarul australian0.62840.0042
BGNLeva bulgareasca0.15920.0017
USDDolar american4.30850.027200000000001
XAUGramul de aur245.76621.8727
XDRDST5.93850.0248
ZARRandul sud-african0.25340.00030000000000002
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre