Curs valutar BNR azi 21 August 2017 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 21 August 2017. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.5881-0.0002
TRYNoua lira turceasca1.11190.005
UAHHryvna ucraineana0.15330.0002
BRLRealul brazilian1.24190.0114
CADDolarul canadian3.10150.0135
CHFFranc elvetian4.0379-0.0227
CNYRenminbi-ul chinezesc0.58570.0002
CZKCoroana ceheasca0.17590.0001
DKKCoroana daneza0.6169-0.0001
EGPLira egipteana0.22060.0008
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.5881-0.0002
GBPLira sterlina5.0330-0.003
HRKKuna Croata0.6196-0.0003
HUF100 Forinti maghiari1.51120.0002
INRRupia indiana0.06090
JPY100 Yeni japonezi3.58420.0042
KRW100 Woni sud-coreeni0.34300.0007
MDLLeul moldovenesc0.2187-0.0011
MXNPeso-ul mexican0.22050.0021
NOKCoroana norvegiana0.49350.0017
NZDDolarul neo-zeelandez2.8565-0.0047
PLNZlotul polonez1.0724-0.0004
RSDDinarul sarbesc0.0384-0.0001
RUBRubla ruseaasca0.06610.0004
SEKCoroana suedeza0.48170.0012
THB0.1175-0.0001
AUDDolarul australian1.11190.005
BGNLeva bulgareasca0.15330.0002
USDDolar american3.90790.0013
XAUGramul de aur161.8142-0.8936
XDRDST5.50560.001
ZARRandul sud-african0.29610.0015
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre