Curs valutar BNR azi 19 Septembrie 2017 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 19 Septembrie 2017. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.59900.0008
TRYNoua lira turceasca1.0968-0.0142
UAHHryvna ucraineana0.1466-0.0004
BRLRealul brazilian1.2235-0.0146
CADDolarul canadian3.1272-0.0287
CHFFranc elvetian3.9823-0.029
CNYRenminbi-ul chinezesc0.5829-0.0032
CZKCoroana ceheasca0.1761-0.0002
DKKCoroana daneza0.61800.0001
EGPLira egipteana0.2170-0.0007
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.59900.0008
GBPLira sterlina5.1814-0.0314
HRKKuna Croata0.61560.001
HUF100 Forinti maghiari1.48580.0002
INRRupia indiana0.0597-0.0003
JPY100 Yeni japonezi3.4371-0.0219
KRW100 Woni sud-coreeni0.3395-0.0022
MDLLeul moldovenesc0.21810.0002
MXNPeso-ul mexican0.2160-0.0016
NOKCoroana norvegiana0.4914-0.0002
NZDDolarul neo-zeelandez2.7989-0.0129
PLNZlotul polonez1.0710-0.0015
RSDDinarul sarbesc0.03870.0001
RUBRubla ruseaasca0.0660-0.0008
SEKCoroana suedeza0.4828-0.0005
THB0.1160-0.0004
AUDDolarul australian1.0968-0.0142
BGNLeva bulgareasca0.1466-0.0004
USDDolar american3.8373-0.0119
XAUGramul de aur161.4201-1.3091
XDRDST5.4612-0.0151
ZARRandul sud-african0.2883-0.0028
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre