Curs valutar BNR azi 21 Februarie 2020 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 21 Februarie 2020. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.80260.0192
TRYNoua lira turceasca0.73020.0011
UAHHryvna ucraineana0.18170.00059999999999999
BRLRealul brazilian1.0119-0.0029999999999999
CADDolarul canadian3.35320.0112
CHFFranc elvetian4.52580.018000000000001
CNYRenminbi-ul chinezesc0.63230.0014
CZKCoroana ceheasca0.19190.0005
DKKCoroana daneza0.64300.0026
EGPLira egipteana0.28570.0011
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.80260.0192
GBPLira sterlina5.74060.0332
HRKKuna Croata0.64470.0025000000000001
HUF100 Forinti maghiari1.42350.0084
INRRupia indiana0.06199.9999999999996E-5
JPY100 Yeni japonezi3.97570.0231
KRW100 Woni sud-coreeni0.3667-0.00079999999999997
MDLLeul moldovenesc0.2503-0.00029999999999997
MXNPeso-ul mexican0.2347-0.0028
NOKCoroana norvegiana0.47650.00029999999999997
NZDDolarul neo-zeelandez2.8050-0.0031999999999996
PLNZlotul polonez1.12230.0038
RSDDinarul sarbesc0.04080.0001
RUBRubla ruseaasca0.0691-0.00040000000000001
SEKCoroana suedeza0.45360.0018
THB0.1405-0.00019999999999998
AUDDolarul australian0.73020.0011
BGNLeva bulgareasca0.18170.00059999999999999
USDDolar american4.44620.0155
XAUGramul de aur233.51224.0854
XDRDST6.05710.0236
ZARRandul sud-african0.29440.001
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre