Curs valutar BNR azi 22 Mai 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 22 Mai 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.7625-0.00019999999999953
TRYNoua lira turceasca0.7001-0.0055000000000001
UAHHryvna ucraineana0.1619-0.0018
BRLRealul brazilian1.05560.0127
CADDolarul canadian3.18390.0021
CHFFranc elvetian4.2211-0.0087000000000002
CNYRenminbi-ul chinezesc0.6179-0.00049999999999994
CZKCoroana ceheasca0.18470
DKKCoroana daneza0.63770
EGPLira egipteana0.25079.9999999999989E-5
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.7625-0.00019999999999953
GBPLira sterlina5.4024-0.0209
HRKKuna Croata0.64149.9999999999989E-5
HUF100 Forinti maghiari1.45850.0024
INRRupia indiana0.06120
JPY100 Yeni japonezi3.8610-0.0163
KRW100 Woni sud-coreeni0.35850.001
MDLLeul moldovenesc0.2379-9.9999999999989E-5
MXNPeso-ul mexican0.22440.00069999999999998
NOKCoroana norvegiana0.48790.0017
NZDDolarul neo-zeelandez2.7749-0.0044
PLNZlotul polonez1.1055-0.00019999999999998
RSDDinarul sarbesc0.04040
RUBRubla ruseaasca0.06630.0001
SEKCoroana suedeza0.44260.00069999999999998
THB0.1335-0.00039999999999998
AUDDolarul australian0.7001-0.0055000000000001
BGNLeva bulgareasca0.1619-0.0018
USDDolar american4.2638-0.0087999999999999
XAUGramul de aur174.6516-0.60679999999999
XDRDST5.8778-0.0096000000000007
ZARRandul sud-african0.29710.0011
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre