Curs valutar BNR azi 21 August 2018 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 21 August 2018. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.6434-0.0049000000000001
TRYNoua lira turceasca0.6566-0.0131
UAHHryvna ucraineana0.1455-0.0017
BRLRealul brazilian1.0162-0.0251
CADDolarul canadian3.0947-0.0221
CHFFranc elvetian4.0809-0.0082000000000004
CNYRenminbi-ul chinezesc0.5889-0.0053
CZKCoroana ceheasca0.1804-0.00039999999999998
DKKCoroana daneza0.6226-0.00059999999999993
EGPLira egipteana0.2250-0.0024
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.6434-0.0049000000000001
GBPLira sterlina5.1688-0.0208
HRKKuna Croata0.6258-0.00090000000000001
HUF100 Forinti maghiari1.43660.0013000000000001
INRRupia indiana0.0577-0.0007
JPY100 Yeni japonezi3.6561-0.0254
KRW100 Woni sud-coreeni0.3604-0.0027
MDLLeul moldovenesc0.2431-0.0016
MXNPeso-ul mexican0.2130-0.0026
NOKCoroana norvegiana0.4782-0.0035
NZDDolarul neo-zeelandez2.6875-0.0089999999999999
PLNZlotul polonez1.0782-0.0025999999999999
RSDDinarul sarbesc0.03940
RUBRubla ruseaasca0.0599-0.0008
SEKCoroana suedeza0.4419-0.0018
THB0.12320
AUDDolarul australian0.6566-0.0131
BGNLeva bulgareasca0.1455-0.0017
USDDolar american4.0320-0.0417
XAUGramul de aur154.7773-0.85900000000001
XDRDST5.6228-0.0365
ZARRandul sud-african0.2801-0.0005
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre