Curs valutar BNR azi 18 Octombrie 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 18 Octombrie 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.75560.00060000000000038
TRYNoua lira turceasca0.73770.013
UAHHryvna ucraineana0.1708-0.0017
BRLRealul brazilian1.0266-0.0027000000000001
CADDolarul canadian3.25260.0065
CHFFranc elvetian4.32430.0241
CNYRenminbi-ul chinezesc0.6033-0.00070000000000003
CZKCoroana ceheasca0.18530.00020000000000001
DKKCoroana daneza0.63660.0001000000000001
EGPLira egipteana0.2629-9.9999999999989E-5
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.75560.00060000000000038
GBPLira sterlina5.5125-0.0153
HRKKuna Croata0.6391-9.9999999999989E-5
HUF100 Forinti maghiari1.43800.0052999999999999
INRRupia indiana0.06010.0001
JPY100 Yeni japonezi3.93190.0090000000000003
KRW100 Woni sud-coreeni0.3621-0.0011
MDLLeul moldovenesc0.2458-0.0011
MXNPeso-ul mexican0.2225-0.0005
NOKCoroana norvegiana0.4651-0.0021
NZDDolarul neo-zeelandez2.72130.0166
PLNZlotul polonez1.1099-0.0008999999999999
RSDDinarul sarbesc0.04040
RUBRubla ruseaasca0.0668-0.0001
SEKCoroana suedeza0.44130.00040000000000001
THB0.14110.00020000000000001
AUDDolarul australian0.73770.013
BGNLeva bulgareasca0.1708-0.0017
USDDolar american4.27320.0013000000000005
XAUGramul de aur204.40440.46370000000002
XDRDST5.8836-9.9999999999767E-5
ZARRandul sud-african0.28930.00080000000000002
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre