Curs valutar BNR azi 17 Septembrie 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 17 Septembrie 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.73520.0011999999999999
TRYNoua lira turceasca0.7491-0.00070000000000003
UAHHryvna ucraineana0.17340.0008
BRLRealul brazilian1.05320.0052999999999999
CADDolarul canadian3.24230.0141
CHFFranc elvetian4.3226-0.00089999999999968
CNYRenminbi-ul chinezesc0.60570
CZKCoroana ceheasca0.1827-0.00020000000000001
DKKCoroana daneza0.63419.9999999999989E-5
EGPLira egipteana0.26320.00090000000000001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.73520.0011999999999999
GBPLira sterlina5.32880.0037000000000003
HRKKuna Croata0.64040.00019999999999998
HUF100 Forinti maghiari1.4183-0.0077
INRRupia indiana0.0597-9.9999999999996E-5
JPY100 Yeni japonezi3.9723-0.00019999999999998
KRW100 Woni sud-coreeni0.3609-0.00080000000000002
MDLLeul moldovenesc0.24160.0013
MXNPeso-ul mexican0.22040.00030000000000002
NOKCoroana norvegiana0.47880.0016
NZDDolarul neo-zeelandez2.7176-0.0158
PLNZlotul polonez1.0896-0.004
RSDDinarul sarbesc0.04030
RUBRubla ruseaasca0.06700.00020000000000001
SEKCoroana suedeza0.4424-0.0012
THB0.14070.00039999999999998
AUDDolarul australian0.7491-0.00070000000000003
BGNLeva bulgareasca0.17340.0008
USDDolar american4.29790.0176
XAUGramul de aur207.12200.20160000000001
XDRDST5.88170.0109
ZARRandul sud-african0.2901-0.0021
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre