Curs valutar BNR azi 18 Noiembrie 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 18 Noiembrie 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.77290.0061999999999998
TRYNoua lira turceasca0.7513-0.00019999999999998
UAHHryvna ucraineana0.17860.00010000000000002
BRLRealul brazilian1.0285-0.0017
CADDolarul canadian3.26450.0023999999999997
CHFFranc elvetian4.3586-0.0099
CNYRenminbi-ul chinezesc0.6152-0.0012
CZKCoroana ceheasca0.18640
DKKCoroana daneza0.63870.00080000000000002
EGPLira egipteana0.2675-0.0005
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.77290.0061999999999998
GBPLira sterlina5.59380.0291
HRKKuna Croata0.64140.00090000000000001
HUF100 Forinti maghiari1.4235-0.00039999999999996
INRRupia indiana0.0601-9.9999999999996E-5
JPY100 Yeni japonezi3.9575-0.0199
KRW100 Woni sud-coreeni0.3704-0.00029999999999997
MDLLeul moldovenesc0.2457-0.001
MXNPeso-ul mexican0.2243-9.9999999999989E-5
NOKCoroana norvegiana0.47440.0015
NZDDolarul neo-zeelandez2.76280.0061
PLNZlotul polonez1.1133-0.00039999999999996
RSDDinarul sarbesc0.04060
RUBRubla ruseaasca0.0676-0.0001
SEKCoroana suedeza0.44790.0011
THB0.1427-0.00020000000000001
AUDDolarul australian0.7513-0.00019999999999998
BGNLeva bulgareasca0.17860.00010000000000002
USDDolar american4.3159-0.0065
XAUGramul de aur202.3260-1.3012
XDRDST5.9375-0.0023999999999997
ZARRandul sud-african0.2922-0.00029999999999997
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre