Curs valutar BNR azi 15 Ianuarie 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 15 Ianuarie 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.68220.0050999999999997
TRYNoua lira turceasca0.75290.0138
UAHHryvna ucraineana0.1453-0.00039999999999998
BRLRealul brazilian1.10770.0083
CADDolarul canadian3.08980.0169
CHFFranc elvetian4.15530.0029000000000003
CNYRenminbi-ul chinezesc0.60620.0032
CZKCoroana ceheasca0.18330.00039999999999998
DKKCoroana daneza0.62730.00069999999999992
EGPLira egipteana0.22850.00090000000000001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.68220.0050999999999997
GBPLira sterlina5.26180.0219
HRKKuna Croata0.63050.0012
HUF100 Forinti maghiari1.4546-0.0012000000000001
INRRupia indiana0.0576-0.0001
JPY100 Yeni japonezi3.77550.0026000000000002
KRW100 Woni sud-coreeni0.36520.0019
MDLLeul moldovenesc0.23830.0013
MXNPeso-ul mexican0.21570.003
NOKCoroana norvegiana0.47950.0022
NZDDolarul neo-zeelandez2.79740.018
PLNZlotul polonez1.09120.0018
RSDDinarul sarbesc0.03950
RUBRubla ruseaasca0.06100.0003
SEKCoroana suedeza0.45760.0014
THB0.12840.00069999999999998
AUDDolarul australian0.75290.0138
BGNLeva bulgareasca0.1453-0.00039999999999998
USDDolar american4.09730.0171
XAUGramul de aur169.8613-0.010400000000004
XDRDST5.71570.0174
ZARRandul sud-african0.29700.0039
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre