Curs valutar BNR azi 17 Iulie 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 17 Iulie 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.73450.00049999999999972
TRYNoua lira turceasca0.74070.0036
UAHHryvna ucraineana0.1612-0.0014
BRLRealul brazilian1.1198-0.0021
CADDolarul canadian3.23270.0057999999999998
CHFFranc elvetian4.2663-0.0138
CNYRenminbi-ul chinezesc0.61360.00090000000000001
CZKCoroana ceheasca0.1849-0.00019999999999998
DKKCoroana daneza0.63409.9999999999989E-5
EGPLira egipteana0.25430.00040000000000001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.73450.00049999999999972
GBPLira sterlina5.2361-0.0086999999999993
HRKKuna Croata0.64090.00040000000000007
HUF100 Forinti maghiari1.4497-0.0044999999999999
INRRupia indiana0.0613-0.0001
JPY100 Yeni japonezi3.8990-0.0047000000000001
KRW100 Woni sud-coreeni0.35750
MDLLeul moldovenesc0.23850.0017
MXNPeso-ul mexican0.2209-0.0013
NOKCoroana norvegiana0.4918-0.00059999999999999
NZDDolarul neo-zeelandez2.83830.0057
PLNZlotul polonez1.1111-0.00039999999999996
RSDDinarul sarbesc0.04020
RUBRubla ruseaasca0.06710
SEKCoroana suedeza0.44980.00039999999999996
THB0.13650.00010000000000002
AUDDolarul australian0.74070.0036
BGNLeva bulgareasca0.1612-0.0014
USDDolar american4.22010.0072000000000001
XAUGramul de aur190.0986-1.6358
XDRDST5.82750.0039999999999996
ZARRandul sud-african0.3017-0.0021
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre