Curs valutar BNR azi 23 August 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 23 August 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.7216-0.0044000000000004
TRYNoua lira turceasca0.74070.0019
UAHHryvna ucraineana0.1703-0.00020000000000001
BRLRealul brazilian1.0495-0.01
CADDolarul canadian3.2064-0.0019
CHFFranc elvetian4.3268-0.012799999999999
CNYRenminbi-ul chinezesc0.60320.0016999999999999
CZKCoroana ceheasca0.18330.00019999999999998
DKKCoroana daneza0.6333-0.00060000000000004
EGPLira egipteana0.25770.001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.7216-0.0044000000000004
GBPLira sterlina5.21210.0383
HRKKuna Croata0.6386-0.00090000000000001
HUF100 Forinti maghiari1.4384-0.0025000000000002
INRRupia indiana0.05960.0003
JPY100 Yeni japonezi4.0058-0.0038999999999998
KRW100 Woni sud-coreeni0.35290.00090000000000001
MDLLeul moldovenesc0.2385-0.00070000000000001
MXNPeso-ul mexican0.2158-0.00040000000000001
NOKCoroana norvegiana0.4752-0.00029999999999997
NZDDolarul neo-zeelandez2.72350.0036
PLNZlotul polonez1.08380.0030000000000001
RSDDinarul sarbesc0.0400-9.9999999999996E-5
RUBRubla ruseaasca0.06500
SEKCoroana suedeza0.4406-0.00040000000000001
THB0.13900.0005
AUDDolarul australian0.74070.0019
BGNLeva bulgareasca0.1703-0.00020000000000001
USDDolar american4.27060.0053999999999998
XAUGramul de aur205.44780.1884
XDRDST5.85190.0059999999999993
ZARRandul sud-african0.28140.0012
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre