Curs valutar BNR azi 19 Februarie 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 19 Februarie 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.74800.0079000000000002
TRYNoua lira turceasca0.78990.00040000000000007
UAHHryvna ucraineana0.15450.0005
BRLRealul brazilian1.1246-0.0062
CADDolarul canadian3.16840.0068999999999999
CHFFranc elvetian4.18050.0092000000000008
CNYRenminbi-ul chinezesc0.62060.0021
CZKCoroana ceheasca0.18459.9999999999989E-5
DKKCoroana daneza0.63630.0011
EGPLira egipteana0.23880.00090000000000001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.74800.0079000000000002
GBPLira sterlina5.42690.017399999999999
HRKKuna Croata0.64060.00069999999999992
HUF100 Forinti maghiari1.49150.00090000000000012
INRRupia indiana0.05889.9999999999996E-5
JPY100 Yeni japonezi3.78870.0026999999999999
KRW100 Woni sud-coreeni0.37210.00029999999999997
MDLLeul moldovenesc0.2447-0.00070000000000001
MXNPeso-ul mexican0.21810.00039999999999998
NOKCoroana norvegiana0.48710.0013
NZDDolarul neo-zeelandez2.8655-0.0098000000000003
PLNZlotul polonez1.09620.0019
RSDDinarul sarbesc0.04020
RUBRubla ruseaasca0.06340.00019999999999999
SEKCoroana suedeza0.4485-0.0042
THB0.13450.0005
AUDDolarul australian0.78990.00040000000000007
BGNLeva bulgareasca0.15450.0005
USDDolar american4.19810.013100000000001
XAUGramul de aur179.39251.2205
XDRDST5.83000.0144
ZARRandul sud-african0.2962-0.0013
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre