Curs valutar BNR azi 07 August 2020 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 07 August 2020. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.83750.0016000000000007
TRYNoua lira turceasca0.5583-0.0033
UAHHryvna ucraineana0.14810.00090000000000001
BRLRealul brazilian0.7679-0.0022
CADDolarul canadian3.0641-0.0050000000000003
CHFFranc elvetian4.4794-0.011
CNYRenminbi-ul chinezesc0.58850.0017
CZKCoroana ceheasca0.1839-0.00089999999999998
DKKCoroana daneza0.64940.00029999999999997
EGPLira egipteana0.25640.0016
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.83750.0016000000000007
GBPLira sterlina5.3607-0.0072000000000001
HRKKuna Croata0.64850.001
HUF100 Forinti maghiari1.39770.0012999999999999
INRRupia indiana0.05460.00020000000000001
JPY100 Yeni japonezi3.87560.0161
KRW100 Woni sud-coreeni0.34530.0014
MDLLeul moldovenesc0.24580.00019999999999998
MXNPeso-ul mexican0.18190.001
NOKCoroana norvegiana0.4542-0.00020000000000003
NZDDolarul neo-zeelandez2.72440.0154
PLNZlotul polonez1.09660.00059999999999993
RSDDinarul sarbesc0.04110
RUBRubla ruseaasca0.05550
SEKCoroana suedeza0.46930.00040000000000001
THB0.13150.0005
AUDDolarul australian0.5583-0.0033
BGNLeva bulgareasca0.14810.00090000000000001
USDDolar american4.09490.0198
XAUGramul de aur271.00032.5291
XDRDST5.77680.0152
ZARRandul sud-african0.23250.00040000000000001
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre