Curs valutar BNR azi 28 Octombrie 2020 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 28 Octombrie 2020. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.87460.00049999999999972
TRYNoua lira turceasca0.5003-0.0058
UAHHryvna ucraineana0.14610.00060000000000002
BRLRealul brazilian0.7277-0.006
CADDolarul canadian3.13570.0045999999999999
CHFFranc elvetian4.55480.0172
CNYRenminbi-ul chinezesc0.61880.0041
CZKCoroana ceheasca0.1777-0.0005
DKKCoroana daneza0.6550-9.9999999999989E-5
EGPLira egipteana0.26470.0024
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.87460.00049999999999972
GBPLira sterlina5.38810.0139
HRKKuna Croata0.6436-0.0001000000000001
HUF100 Forinti maghiari1.3273-0.0076000000000001
INRRupia indiana0.05620.0002
JPY100 Yeni japonezi3.98510.0431
KRW100 Woni sud-coreeni0.3656-0.00080000000000002
MDLLeul moldovenesc0.2418-0.00040000000000001
MXNPeso-ul mexican0.1948-0.0026
NOKCoroana norvegiana0.4452-0.0038
NZDDolarul neo-zeelandez2.76720.0067999999999997
PLNZlotul polonez1.0541-0.0084
RSDDinarul sarbesc0.04150
RUBRubla ruseaasca0.0529-0.001
SEKCoroana suedeza0.4709-0.0016
THB0.13310.001
AUDDolarul australian0.5003-0.0058
BGNLeva bulgareasca0.14610.00060000000000002
USDDolar american4.15250.0261
XAUGramul de aur253.09901.0791
XDRDST5.87080.0257
ZARRandul sud-african0.2535-0.0027
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre