Curs valutar BNR azi 22 Iunie 2018 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 22 Iunie 2018. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.6686-0.00090000000000057
TRYNoua lira turceasca0.8488-0.0021
UAHHryvna ucraineana0.1524-0.0017
BRLRealul brazilian1.0627-0.0118
CADDolarul canadian3.0154-0.0263
CHFFranc elvetian4.0461-0.0166
CNYRenminbi-ul chinezesc0.6162-0.0071
CZKCoroana ceheasca0.18120.00090000000000001
DKKCoroana daneza0.6265-0.00020000000000009
EGPLira egipteana0.2240-0.0022
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.6686-0.00090000000000057
GBPLira sterlina5.32490.0105
HRKKuna Croata0.6326-9.9999999999989E-5
HUF100 Forinti maghiari1.44200.0086999999999999
INRRupia indiana0.0591-0.0003
JPY100 Yeni japonezi3.6343-0.0347
KRW100 Woni sud-coreeni0.3615-0.0029
MDLLeul moldovenesc0.2391-9.9999999999989E-5
MXNPeso-ul mexican0.1978-0.00020000000000001
NOKCoroana norvegiana0.4946-0.00070000000000003
NZDDolarul neo-zeelandez2.7650-0.0084
PLNZlotul polonez1.08290.0037
RSDDinarul sarbesc0.03960
RUBRubla ruseaasca0.06350
SEKCoroana suedeza0.4526-0.0011
THB0.1215-0.0014
AUDDolarul australian0.8488-0.0021
BGNLeva bulgareasca0.1524-0.0017
USDDolar american4.0026-0.0492
XAUGramul de aur163.3962-1.2198
XDRDST5.6540-0.0395
ZARRandul sud-african0.29620.0011
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre