Curs valutar BNR

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real la toate monedele de schimb cu grafic de evolutie la toate monezile de schimb in raport cu leul romanesc.

Istoric curs valutar BNR

Curs valutar BNR azi 16 Ianuarie 2017 pentru toate monedele

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.50640.0144
UAHHryvna ucraineana0.15330.0007
USDDolar american4.25590.0355
BRLRealul brazilian1.3212-0.0026
CADDolarul canadian3.23780.028
CHFFranc elvetian4.20310.0173
CNYRenminbi-ul chinezesc0.61670.005
CZKCoroana ceheasca0.16670.0005
DKKCoroana daneza0.60610.0019
EGPLira egipteana0.22580.0028
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.50640.0144
GBPLira sterlina5.1302-0.0235
HRKKuna Croata0.59830.0018
HUF100 Forinti maghiari1.46630.0064
INRRupia indiana0.06250.0006
JPY100 Yeni japonezi3.72480.0433
KRW100 Woni sud-coreeni0.35990.0002
MDLLeul moldovenesc0.20970.0006
MXNPeso-ul mexican0.19700.0028
NOKCoroana norvegiana0.49890.0026
NZDDolarul neo-zeelandez3.01600.0096
PLNZlotul polonez1.03030.0047
RSDDinarul sarbesc0.03640.0001
RUBRubla ruseaasca0.07150.0006
SEKCoroana suedeza0.47500.0016
TRYNoua lira turceasca1.12970.0204
AUDDolarul australian0.15330.0007
BGNLeva bulgareasca4.25590.0355
XAUGramul de aur164.51081.9713
XDRDST5.73350.0345
ZARRandul sud-african0.31290.0008