Curs valutar BNR azi 22 Ianuarie 2020 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 22 Ianuarie 2020. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.7786-0.00039999999999996
TRYNoua lira turceasca0.7273-0.00040000000000007
UAHHryvna ucraineana0.1770-0.00010000000000002
BRLRealul brazilian1.0230-0.0042
CADDolarul canadian3.29820.0043000000000002
CHFFranc elvetian4.4378-0.0125
CNYRenminbi-ul chinezesc0.62430.00069999999999992
CZKCoroana ceheasca0.1901-0.00040000000000001
DKKCoroana daneza0.63950
EGPLira egipteana0.27329.9999999999989E-5
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.7786-0.00039999999999996
GBPLira sterlina5.62950.0187
HRKKuna Croata0.6425-9.9999999999989E-5
HUF100 Forinti maghiari1.4244-0.0012999999999999
INRRupia indiana0.06050
JPY100 Yeni japonezi3.91870.0049999999999999
KRW100 Woni sud-coreeni0.37010.001
MDLLeul moldovenesc0.2444-0.0012
MXNPeso-ul mexican0.22980.00010000000000002
NOKCoroana norvegiana0.4806-0.00039999999999996
NZDDolarul neo-zeelandez2.8406-0.0004000000000004
PLNZlotul polonez1.12810.0023000000000002
RSDDinarul sarbesc0.0406-0.0001
RUBRubla ruseaasca0.0695-0.00019999999999999
SEKCoroana suedeza0.45330.00069999999999998
THB0.14190.00020000000000001
AUDDolarul australian0.7273-0.00040000000000007
BGNLeva bulgareasca0.1770-0.00010000000000002
USDDolar american4.30950.0053000000000001
XAUGramul de aur215.97310.75779999999997
XDRDST5.94370.0058999999999996
ZARRandul sud-african0.29780.0011
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre