Curs valutar BNR azi 09 Decembrie 2019 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 09 Decembrie 2019. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.7777-0.00079999999999991
TRYNoua lira turceasca0.7436-0.0036999999999999
UAHHryvna ucraineana0.18190.00029999999999999
BRLRealul brazilian1.04190.013
CADDolarul canadian3.2552-0.0128
CHFFranc elvetian4.35900.00079999999999991
CNYRenminbi-ul chinezesc0.61300.00059999999999993
CZKCoroana ceheasca0.18720.00010000000000002
DKKCoroana daneza0.6394-9.9999999999989E-5
EGPLira egipteana0.26730.0005
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.7777-0.00079999999999991
GBPLira sterlina5.68400.0286
HRKKuna Croata0.6423-9.9999999999989E-5
HUF100 Forinti maghiari1.4404-0.0057
INRRupia indiana0.06080.0004
JPY100 Yeni japonezi3.97830.0116
KRW100 Woni sud-coreeni0.36240
MDLLeul moldovenesc0.24710.00059999999999999
MXNPeso-ul mexican0.22410.0015
NOKCoroana norvegiana0.47210.00090000000000001
NZDDolarul neo-zeelandez2.82910.00059999999999993
PLNZlotul polonez1.1155-0.0021
RSDDinarul sarbesc0.04060
RUBRubla ruseaasca0.06770.0001
SEKCoroana suedeza0.4532-0.001
THB0.14240.00040000000000001
AUDDolarul australian0.7436-0.0036999999999999
BGNLeva bulgareasca0.18190.00029999999999999
USDDolar american4.31490.008
XAUGramul de aur203.0272-1.2623
XDRDST5.94670.0087999999999999
ZARRandul sud-african0.29510.0012
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre