Curs valutar BNR azi 24 Septembrie 2018 pentru toate monedele

Cursul valutar BNR zilnic si curs valutar BNR in timp real . ultimul update de pe 24 Septembrie 2018. Cursul valutar afiseaza toate monedele. Cursul de schimb afiseaza grafic si evolutia din ultima luna.

SimbolDenumireCotatieVariatie
EUREuro4.65780.0019
TRYNoua lira turceasca0.63640.0057999999999999
UAHHryvna ucraineana0.14090
BRLRealul brazilian0.97710.0079
CADDolarul canadian3.0579-0.0034999999999998
CHFFranc elvetian4.1276-0.0075000000000003
CNYRenminbi-ul chinezesc0.5771-0.00030000000000008
CZKCoroana ceheasca0.1817-0.0005
DKKCoroana daneza0.62440.00019999999999998
EGPLira egipteana0.22100.00040000000000001
AEDDirhamul Emiratelor Arabe Unite4.65780.0019
GBPLira sterlina5.1941-0.0182
HRKKuna Croata0.62720.00029999999999997
HUF100 Forinti maghiari1.43950.0008999999999999
INRRupia indiana0.0545-0.0002
JPY100 Yeni japonezi3.51270.0077000000000003
KRW100 Woni sud-coreeni0.35410
MDLLeul moldovenesc0.2353-0.0011
MXNPeso-ul mexican0.21000.00069999999999998
NOKCoroana norvegiana0.48720.002
NZDDolarul neo-zeelandez2.6380-0.0075000000000003
PLNZlotul polonez1.0821-0.0029999999999999
RSDDinarul sarbesc0.03940
RUBRubla ruseaasca0.06000.0005
SEKCoroana suedeza0.45160.002
THB0.12200
AUDDolarul australian0.63640.0057999999999999
BGNLeva bulgareasca0.14090
USDDolar american3.95750.0057999999999998
XAUGramul de aur152.4712-0.97959999999998
XDRDST5.55820.0032000000000005
ZARRandul sud-african0.27749.9999999999989E-5
Minstru Valcov in audienta la BNR privind situatia francului elvetian

Darius Valcov (Ministrul Finantelor) se va intalni cu Mugur Isarescu (Guvernatorul BNR) azi la ora 18:30 pentru a discuta despre